Chcesz zostać tej zimy mistrzem ortografii? Jest ku temu okazja.

Szanowni Państwo,

Serwis edukacyjny dyktanda.pl prosi o wsparcie i zachęca do udziału w Dyktandzie Zimowym – organizowanym na przełomie grudnia i stycznia, w trakcie przerwy od zajęć szkolnych. Będziemy wdzięczni za opublikowanie na Państwa stronach internetowych i/lub na profilach w mediach społecznościowych poniższej informacji:

Co można robić w domowym zaciszu w czasie zbliżających się ferii? Proponujemy wykazać się znajomością ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody! Do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zaprasza portal edukacyjny Dyktanda.pl.

Ideą Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom oraz dorosłym, rozrywki idącej w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dołączono pierwiastek zdrowej rywalizacji o liczne nagrody.

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą sukcesywnie pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich 100! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik będzie otrzymywał punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Z kolei uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs prowadzony jest wyłącznie online, a udział jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Materiały graficzne konkursu (loga, banery) można znaleźć na naszym dysku google

Powodzenia

Updated: 23 grudnia 2020 — 09:46