DBI 2014

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 11 lutego 2014 roku. Wydarzenie to odbyło się w Polsce po raz dziesiąty. Wszystkie inicjatywy podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas tegorocznych obchodów DBI zwracaliśmy uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Centrum Kształcenia Ustawicznego  i Praktycznego w Kaliszu przygotowano gazetki ścienne i materiały informacyjne, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu i chronić swoją prywatność. W dniu 24.02.2014 r. odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielem Policji na temat konsekwencji łamania prawa w Internecie. Poza tym zaprezentowano film  pt. „W sieci”, dzięki któremu młodzież zapoznała się z przykrymi doświadczeniami swoich rówieśników, którzy w nieostrożny sposób korzystali z portali społecznościowych. Uczniowie dowiedzieli się jak poradzić sobie z konsekwencjami takiego postępowania, do kogo można zwrócić się o pomoc w podobnych sprawach, a przede wszystkim jak uchronić siebie korzystając z Internetu w bezpieczny sposób.

W dzisiejszych czasach Internet stał się globalnym narzędziem pracy i komunikacji, ale musimy umieć korzystać z dobrodziejstw jakie daje oraz rozpoznawać niebezpieczeństwa, jakie też niejednokrotnie oferuje

Updated: 11 kwietnia 2014 — 11:26