Działajmy razem – DBI 2019

Co roku w naszym Centrum przeprowadzane są obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

DBI 2019 rozpoczął się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W obecnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcano wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy podkreślili istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Biblioteka szkolna podejmuje liczne działania, które zmierzają do realizacji celów wpisanych w obchody DBI. Dla naszej placówki, która zgłosiła zamiar organizacji lokalnych działań z okazji DBI, organizatorzy przesłali pakiety materiałów edukacyjnych i promocyjnych pomocnych w organizacji obchodów. Dzięki nim przeprowadzono zajęcia propagujące zalety Internetu oraz wskazujące zagrożenia. Uczniowie wykorzystując metodę „burzy mózgów” opracowali zalety i wady korzystania z zasobów Internetu, wskazali instytucje bądź osoby, do których mogą się zwrócić o pomoc w przypadku cyberprzemocy. Ponadto, podczas obchodów DBI nasza biblioteka przygotowała okolicznościowe wystawy, rozpropagowała ulotki przygotowane przez organizatora obchodów DBI na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Zapraszamy społeczność Centrum do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa w sieci zgromadzonych w bibliotece szkolnej oraz na stronach www.saferinternet.pl oraz www.akademia.nask.pl

Bibliotekarze: Irena Cicha, Ewa Majorowicz

Updated: 11 lutego 2019 — 09:50