Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

Europa to kontynent charakteryzujący się niezwykłym bogactwem językowym – oprócz ponad 200 języków europejskich występuje tu także duża liczba języków, którymi posługują się obywatele pochodzący z innych kontynentów. Bogactwo to stanowi istotną wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować.

Uczenie się języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie ta nauka stwarza. Jeśli w języku kraju, który odwiedzamy w czasie wakacji, poznamy choć kilka słów, pozwoli to nam zawrzeć nowe znajomości i zyskać nowych przyjaciół.

Znajomość języków obcych pozwala także na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych.

Nasza placówka włączyła się do świętowania Europejskiego Dnia Języków. Sekcja naukowa przygotowała ciekawostki w trzech językach: angielskim, francuskim i włoskim przybliżając historię znanych miejsc w Europie. Do akcji dołączyli słuchacze VI Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych wraz z nauczycielem języka angielskiego. Na lekcji języka angielskiego słuchacze wykorzystali przygotowane informacje, dzięki którym poznali między innymi historię londyńskiego Big Bena.

Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas – takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.

Organizator: Ewa Majorowicz

Updated: 3 października 2018 — 11:19