I Festiwal Profesjonalistów

6 i 7 kwietnia 2018 r. w hali Kalisz Arena odbył się I Festiwal Profesjonalistów. Patronat nad imprezą sprawowali: prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Podczas festiwalu Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Kaliszu zaprezentowało możliwości kształcenia w różnych zawodach na zajęciach praktycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego, zdobywania nowych umiejętności na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz uzyskania wykształcenia średniego w VI Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Kaliszu.

Nasze Centrum daje świetne możliwości uczenia się różnych zawodów przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, który w niewielkiej części zaprezentowano podczas imprezy. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Można było zobaczyć czym zajmują się poszczególne branże, na jakich urządzeniach uczą się poszczególnych zawodów i z jakich technologii korzystają. Rynek pracy potrzebuje dobrze wykształconych fachowców, a nasza placówka podejmuje wiele działań, by tworzyć uczniom jak najlepsze warunki rozwoju i nauki.

Irena Cicha

Updated: 10 kwietnia 2018 — 11:39