TYDZIEŃ ZDROWIA – 2018

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, którego w tym roku tematem przewodnim było „Zdrowie dla wszystkich”. Tydzień Zdrowia-2018 obchodzony był pod hasłem: „Z pasją po zdrowie”.

Działania podjęte w naszej placówce w ramach obchodów Tygodnia Zdrowia-2018 miały na celu propagowanie zachowań prozdrowotnych. W związku z tym w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego przygotowano gazetki tematyczne. W dniu 12 kwietnia 2018 r. uczniowie i wychowankowie mieli okazję obejrzeć dokumentalny film pt. „Czy wiesz, co jesz?”, który przedstawia problem otyłości oraz negatywny wpływ żywności typu fast food na zdrowie i kondycję psychiczną i fizyczną człowieka. Główny bohater filmu i reżyser jednocześnie Morgan Spurlock stara się udowodnić, że za otyłość odpowiedzialny jest niezdrowy styl życia, a przede wszystkim jakość spożywanego jedzenia. Młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała ten dokument.

Jeśli chodzi o zajęcia sportowe to w ramach tygodnia zdrowia młodzież uczestniczyła w Międzygrupowym Turnieju Tenisa Stołowego, który został rozegrany 11.04. 2018 r.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich w klubie „ Hipcio” i ogłoszeniem otwarcia imprezy sportowej. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Wytypowani zostali sędziowie, którzy wraz z wychowawcą czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

Turniej przebiegał w zdrowej , sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach i mamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami.

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

  1. miejsce Sandra Wolarz
  2. miejsce Jakub Szczepański
  3. miejsce Sebastian Artymowicz

Organizatorami obchodów byli: Irena Kujawska i Krzysztof Suchorski.

Updated: 7 maja 2018 — 08:14