Po raz kolejny pomagamy…

Wzorem lat ubiegłych wychowankowie Bursy zachęceni przez Samorząd Wychowanków także w tym roku szkolnym przyłączyli się do akcji charytatywnych. W dniu 7.10.2012 r. wychowanka Daria Gauza pod opieką p. Ilony Stanisławskiej reprezentowała bursę podczas Kiermaszu Rękodzieła Artystycznego, który odbywał się w ramach VI Multi Art Festiwalu Sztuki Młodych w Kaliszu.

Na kiermasz młodzież przygotowała przedmioty zdobione techniką decoupage oraz ręcznie wykonane broszki. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany dla Rozalki Koniecznej – 2,5 letniej dziewczynki z Zespołem Downa, chorej na białaczkę. Na przełomie listopada i grudnia 2012 roku w bursie przeprowadzona została zbiórka monet w ramach Góry Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem tej akcji była pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego oraz kwalifikowanych rodzin zastępczych.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała w bursie. Tym razem grała dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. We wtorek 08.01.2013 r. nasi wolontariusze zachęcali do udziału w kweście wszystkich wychowanków i pracowników placówki. W godzinach wieczornych w Klubie Hipcio zorganizowana była Dyskoteka Orkiestrowa, podczas której młodzież bawiła się pod opieką opiekuna  samorządu p. Katarzyny Dancewicz. Nad oprawą muzyczną czuwał wychowanek Adrian Matłoka. Oprócz kwesty w bursie, sekcja plastyczna po raz piąty przekazała do kaliskiego sztabu przedmioty zdobione techniką decoupage na licytację. Wszystkim uczestnikom i wychowankom biorącym udział w organizowaniu akcji charytatywnych serdecznie dziękujemy.

Updated: 9 kwietnia 2014 — 13:17