Tydzień zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia – w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Ma on na celu zwrócenie szczególnej uwagi na wybrany problem związany ze zdrowiem publicznym. Z tej to okazji w naszej bursie zorganizowano akcję edukacyjną pod nazwą „Tydzień Zdrowia”. W tym roku tematem przewodnim kampanii były choroby przenoszone przez wektory. Schorzenia jakie zagrażają nam poprzez kontakt z tymi groźnymi drobnoustrojami mogą poważnie zaburzyć nasze zdrowie, a nawet doprowadzić do śmierci. Często lekceważymy początkowe objawy lub jednorazowy kontakt z nosicielem, którym może być komar lub kleszcz. Profilaktyka i ochrona przed kontaktem chroni nas przed zachorowaniem. Jak uniknąć dolegliwości oraz jak chronić się przed kontaktem z patogenami uczniowie mogli dowiedzieć się z ulotek profilaktycznych, a także specjalnie przygotowanej wystawy tematycznej.

W czasie trwania „Tygodnia Zdrowia” promowano zdrowy styl życia poprzez realizację programu profilaktycznego „ARS – czyli jak dbać o miłość”. Wychowankowie mieli możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez pedagoga w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Główny nacisk położono na omówienie wpływu picia alkoholu na rozwój potomstwa. Ponadto młodzież wzięła udział w prelekcji na temat „Jem zdrowo – żyję zdrowo”, na której poznała tajniki zdrowego odżywiania się, a także miała możliwość sprawdzenia swojego wskaźnika masy ciała. W ramach promocji alternatywnych form spędzania czasu wolnego wychowankowie  uczestniczyli w ćwiczeniach na świeżym powietrzu.

Organizatorem „Tygodnia Zdrowia” była pedagog Agata Rokicka we współpracy z panią Ewą Majorowicz i panem Krzysztofem Suchorskim.

Updated: 24 kwietnia 2014 — 08:12