„Drogi do Niepodległości”

W dniu 9 listopada 2018 roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego odbyła się uroczysta akademia. W ramach świętowania nasza placówka włączyła się w bicie „Rekordu dla Niepodległej”, o symbolicznej godzinie 11:11, wspólnym odśpiewaniem 4-zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”.

W tym wyjątkowym dniu dyrektor Jadwiga Jeziorska wygłosiła uroczyste przemówienie okolicznościowe. Następnie wicedyrektor Beata Wawszczak wręczyła nagrodę wychowankowi, Arturowi Przyjaznemu, za zdobycie I miejsca w konkursie na Logo, zorganizowanym w ramach programu obchodów tego święta w naszym Centrum.

W dalszej części uroczystości zaprezentowano program artystyczny pt. „Drogi do niepodległości” w wykonaniu wychowanków bursy szkolnej przygotowanych przez panie: Beatę Kwinciak, Agnieszkę Tokarek-Walczak i Irenę Cichą.

Przedstawienie składało się z montażu słowno-wokalnego oraz prezentacji multimedialnej i muzycznej, zawierającego bogatą historię Polski w drodze do wolności.

Ponadto zaproszono uczestników uroczystości do obejrzenia interesujących wystaw w bibliotece i na korytarzach Centrum pt.: „Kaliskie miejsca pamięci narodowej w obiektywie”, „1918-2018 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę”, „Teczka sztubaka”, „Dla Niepodległej”, „Tak powstawała Niepodległa”.

Dyrektor Jadwiga Jeziorska podziękowała wykonawcom za wzruszającą część artystyczną, a uczestnikom za aktywny udział.

Beata Kwinciak i Irena Cicha

Updated: 29 listopada 2018 — 12:03