Teczka sztubaka

„Teczka sztubaka – pokolenie Niepodległej” to cykl zajęć bibliotecznych prowadzonych w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to doskonała okazja do przypomnienia ważnych wydarzeń z tego okresu i budowania świadomości historycznej całego społeczeństwa polskiego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkań wykorzystano materiały edukacyjne przesłane na naszą prośbę przez Biuro Dla Niepodległej.

Otrzymane materiały to:

  • plansze edukacyjne w formie kalendarza, prezentujące ważne dla naszej Ojczyzny osoby, które przyczyniły się do odzyskania wolności i budowania silnej i niepodległej Polski
  • pakiet edukacyjny zawierający materiały edukacyjne z okresu międzywojennego: plecak, rozkładaną mapę II RP, wzory przedwojennych gazet, album gimnazjalistki, flagę Polski oraz instruktaż jej składania, kopie pism listów, banknotów oraz film o Józefie Piłsudskim.

Młodzież i nauczyciele z zainteresowaniem oglądali zgromadzone na wystawie eksponaty, a uczniowie próbowali składać flagę Polski wg instruktażu. Porównywali obecne życie z przedstawionym w różnych pismach i na fotografiach.

Zgromadzone przez bibliotekę materiały są ciekawym źródłem wiedzy dla uczniów, a nauczycielom pomogą w prowadzeniu zajęć edukacyjnych.
Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z nowymi zasobami.

Bibliotekarze

Updated: 29 listopada 2018 — 12:09