Światowy Dzień Walki z AIDS – 2017 w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Kaliszu

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy niestety tę nierówną walkę przegrali.

Głównym akcentem obchodów tego wyjątkowego dnia w naszej placówce była okolicznościowa wystawa pt. „HIV?!/AIDS?! O CO KAMAN?” przedstawiona w formie pytań i odpowiedzi. Na wystawie zaprezentowano także dane epidemiologiczne 2017, dotyczące kraju i województwa wielkopolskiego. Odbiorcy mieli możliwość zapoznania się z takimi kwestiami, jak na przykład: fakty i mity o AIDS/HIV, HIV/AIDS a przebijanie uszu i innych części ciała, HIV/AIDS a dzieci, czy podróżowanie za granicę. Wystawę wzbogaciły prace – plakaty wykonane przez słuchaczy VI Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.

W tym dniu wszyscy nauczyciele naszej placówki nosili przypięte czerwone kokardki, jako symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS oraz ich rodzinami i przyjaciółmi. Dla społeczności naszej placówki dostępne były materiały informacyjne w formie plakatów, ulotek i broszur na temat HIV/AIDS.

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS zorganizowano we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu.

Krzysztof Suchorski

Updated: 14 grudnia 2017 — 08:05