Tydzień zdrowia

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Zdrowe bicie serca” w naszej bursie w dniach od 15-18 kwietnia 2013 r. zorganizowano akcję edukacyjną pod nazwą „Tydzień Zdrowia”.  W tym roku motywem przewodnim kampanii było nadciśnienie. W ramach zaplanowanych działań, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu udostępniła baner informacyjny o profilaktycznym programie w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych, a także prezentację multimedialną „Nie daj się grypie”.

W czasie trwania „Tygodnia Zdrowia” promowano zdrowy styl życia poprzez przygotowanie gazetki tematycznej oraz kolportaż ulotek. Wychowankowie mieli możliwość skorzystania z urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi. Zapoznali się z tematyką zdrowego odżywiania i znaczenia ruchu fizycznego w życiu każdego człowieka. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z pielęgniarką panią Kareną Kwiecińską, zorganizowanym przez panie Ilonę Stanisławską i Agatę Rokicką, na którym przybliżono problematykę związaną z wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) wywołującym raka szyjki macicy. Specjalista omówił zagadnienia z zakresu ryzykownych zachowań i sposobów zapobiegania zakażeniom w/w wirusem.

Ponadto wychowankowie bursy wzięli udział w konkursie, organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, polegającym na rozwiązaniu krzyżówki związanej z hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, a także na przygotowaniu prezentacji multimedialnej pt. „Dlaczego warto być zdrowym?”. Laureaci konkursu tj. Szymon Jeziorny, Dawid Pawlaczyk i Konrad Hendrysiak otrzymali dyplomy. Organizatorem „Tygodnia Zdrowia” w bursie był opiekun sekcji sportowej- pani  Anna  Kirijczuk- Papierska we współpracy z panią Katarzyną Sztejkowską.

Updated: 11 kwietnia 2014 — 11:57