Uroczyste pożegnanie maturzystów

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać.

Takie słowa były przesłaniem wieczoru poświęconego pożegnaniu maturzystów w bursie. Uroczystość odbyła się 11 kwietnia 2013 roku w klubie „Hipcio”, gdzie zgromadziła się młodzież. Program artystyczny zawierający drogowskazy, przesłania, wskazówki oraz sentencje na dalszą drogę życiową przygotowali młodsi wychowankowie pod kierunkiem pani Katarzyny Dancewicz.

Całość uświetniły piosenki w wykonaniu młodzieży z sekcji muzycznej. Z dużym entuzjazmem przyjęta została prezentacja multimedialna przedstawiająca naszych absolwentów w bursie na przestrzeni kilku ostatnich lat, a przygotowana przez wychowawczynię Agnieszkę Walczak. Zebrani odnajdywali obrazy, które utrwaliły ich wygląd w pierwszych  i kolejnych latach pobytu w placówce oraz przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia z tego czasu. Po części artystycznej głos zabrała pani wicedyrektor Ilona Stanisławska, która żegnając maturzystów, dziękowała im za wszelkie dobro pozostawione w bursie i życzyła najlepszych wyników na maturze, a później dostania się na wymarzony kierunek studiów. Kolejnym ważnym punktem tego spotkania było wystąpienie przewodniczącej Samorządu Wychowanków, a zarazem maturzystki-Darii Gauzy- która ze wzruszeniem podziękowała Dyrekcji, wychowawcom, młodszym koleżankom i kolegom za wspólnie spędzone chwile. Podziękowaniom towarzyszyły piękne kwiaty, a spotkanie uwieczniły wspólne fotografie wszystkich uczestników.

Z wychowankami, które w sposób szczególny zaangażowały się z życie bursy w czasie pobytu w placówce, 23 kwietnia 2013r. spotkała się pani dyrektor Jadwiga Jeziorska, która podziękowała im za pracę i trud, a ponadto życzyła pomyślności na egzaminach maturalnych i na wymarzonych kierunkach studiów. Nagrodami książkowymi uhonorowano: Martynę Strychalską, Darię Gauzę oraz Wiolettę Andrzejak.

Na otarcie łez oraz wejście w nowy etap życia Samorząd Wychowanków wraz z opiekunem Katarzyna Dancewicz specjalnie dla tegorocznych maturzystów przygotował dyskotekę.

Updated: 11 kwietnia 2014 — 11:59