Warsztaty Technologiczne

W dniu 3 grudnia 2015 r. na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Kaliszu (Centrum Edukacji Technicznej Haas)  odbyły się Warsztaty Technologiczne. Współorganizatorem warsztatów była firma Abplanalp, która specjalnie na to wydarzenie sprowadziła i zaprezentowała jedno ze swoich nowoczesnych centrów obróbczych VF-2SS. Dyrektor centrum, Jadwiga Jeziorska, serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Podkreśliła, że dzięki współpracy z firmą Abplanalp młodzież poznaje nowoczesne technologie i zdobywa kwalifikacje potrzebne i poszukiwane na rynku pracy. Na wagę nowoczesnych technologii w kształceniu młodych kadr zwrócili uwagę także: pan Mariusz  Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji oraz pan Łukasz Sałach, dyrektor ds. sprzedaży firmy Abplanalp.

Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się możliwościami technologicznymi nowoczesnych obrabiarek sterowanych numerycznie. Oprócz wspomnianego centrum obróbczego zaprezentowana została obróbka na tokarce CNC GT 20 oraz frezarce TM 1P stanowiących wyposażenie warsztatów CKUiP.

Prezentacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród lokalnych przedstawicieli przemysłu branży mechanicznej, przedstawicieli kuratorium, dyrektorów i nauczycieli kaliskich szkół ponadgimnazjalnych, przedstawicieli PWSZ, ale także wśród uczniów i studentów.

Centrum obróbcze VF-2SS pozostanie do dyspozycji uczniów i nauczycieli CKUiP do końca grudnia, podczas tego okresu uczniowie będą mogli zapoznać się z możliwościami technologicznymi nowoczesnej obrabiarki CNC. Zostaną również zorganizowane pokazy obróbki dla uczniów kaliskich gimnazjów, na które serdecznie zapraszamy.

Updated: 8 stycznia 2016 — 14:56