Wieczór wigilijny w bursie

Wychowankowie Bursy Szkolnej Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu, podobnie jak w latach minionych, także w tym roku uroczyście uczcili zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Przygotowania do Wieczoru Wigilijnego, który odbył się w dniu 19 grudnia 2013 roku, trwały około 2 miesięcy, by cała społeczność bursy mogła go jak najlepiej przeżyć.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością zastępca naczelnika Wydziału Edukacji UM Kalisza, Pan Krzysztof Jurek oraz ksiądz Łukasz z Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu. W trakcie świątecznego spotkania, jak co roku, wychowankowie przedstawili program artystyczny – w tym roku pt. „A światłość w ciemności świeci”,  którego  sceny przeplatane zostały pięknymi kolędami, w wykonaniu wychowanków bursy. Jego treścią była historia narodzin Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Młodzi aktorzy wiernie odtworzyli swoje role. Był więc: Herod, aniołowie, trzej królowie, pasterze, śmierć i diabły. Przypomnieli oni o odwiecznej walce dobra i zła oraz zwycięstwie Bożego Syna. Tajemniczy nastrój przedstawienia wywołany został przez magiczną scenerię podkreśloną efektami świetlnymi.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Jadwiga Jeziorska podziękowała młodzieży za przygotowanie akademii i zaprosiła gości, grono pedagogiczne oraz wychowanków na uroczystą kolację. W świątecznie udekorowanej stołówce po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii wygłoszonego przez księdza Łukasza, pani dyrektor Jadwiga Jeziorska zwróciła się do obecnych z życzeniami i zaprosiła do podzielenia się opłatkiem. Później nadszedł czas na skosztowanie tradycyjnych potraw. W menu nie zabrakło oczywiście: karpia, śledzi, pierogów, zupy grzybowej, klusek z makiem czy kompotu z suszonych owoców. W świąteczny klimat wprowadziły kolędy śpiewane i grane przez byłego wychowanka bursy – Łukasza Czechowicza.  Wszyscy uczestnicy przyłączyli się do wspólnego kolędowania. Zapanowała prawdziwie rodzinna, ciepła atmosfera, pełna wzruszeń i wspomnień.

Updated: 14 kwietnia 2014 — 09:27